/ oktoober 27, 2010/ Inimesed & ühiskond, Pehmed & karvased/ 0 kommentaari

Allikas: Reporter.ee

Loomavaenulikum tegu 2010

Nagu kindlasti paljud teavad, on selgi aastal Eesti Loomakaitse Seltsi ja Reporter.ee kodulehel üleval küsitlus, kus rahval palutakse hääletada 2010aasta kõige loomasõbralikuma ja kõige loomavaenulikuma teo poolt. Ma jõudsin juba ära hääletada ja loomavaenulikumaks teoks valisin Viljandimaa loomaarst Jaan Läätsa julma hukkamisteo, kus tema käe läbi surid piinarikast surma Jerry ja Mõmmiku. Mõlemale koerale olevat loomaarst süstinud mürki. Kuna aga need ei mõjunud, olevat ta loomad poonud ja labidaga pähe peksnud ning seejärel maha matnud. Kas koerad olid sel ajal elus või ei, jäi veidi selgusetuks minule (kuigi tundus, et olid elus).
Kahju nendest loomadest  :cry: Jaa, ma sain aru, et kohalikud neid ei sallinud, samuti võisid loomad neid ka häirida haukudes ja toidunõudega kolistades, aga ma ei pea õigeks viisi, et tuleb mingi maakast loomaarst, või nagu ütles Heiki Valner: “Käpardist loomaarst”, ja lihtsalt heast peast teeb loomadele 1:0 :angry: :angry2: Kuidas saab olla selline inimene olla loomaarst? Igatahes loodan, et mehelt võetakse litsent ära :angry: Üks asi, mis mulle Reporteri uudisvideo juures meeldis, oli Heiki selline tore “mõnitav” jutt video esimese 15 sekund jooksul.
Nüüd, peale selle artikli avaldamist tuleb mul arvatavasti jääda ootama, millal Jaan minu ukse taha tuleb, mulle mürki süstib ja seejärel labidaga pähe lööb!

Asudes nüüd teise loomavaenulikuma teema juurde – Indreku ja Marge Arumäe loomapiinamise juurde, siis see oli üks hullemaid, mida olen näinud. See mis koer Claudiaga juhtus, oli väga ränk. Aga ta elas selle kõik üle ja nüüd loodame, et koerakene, kes kahjuks kaotas kõik oma pojad, juba sai või saab paremate peremeeste sõbralikku koju.

Mis puudutab kanade suremist Mäetaguse Linnufarmis, siis selle kohta ma eriti midagi kosta ei oska, kuna selle looga ma kursis ei ole. Niipalju aga siiski, et kui linnukesed surid peremehe Georg Baskakovi süü läbi, siis loomade pidamine tuleks ka temal ära keelata. Ja ma ei pea silmas viie aastast keeldu, vaid eluajast keeldu.

Loomasõbralikum tegu 2010

Sellest kirjutan ja avaldan selle kohta tunduvalt suurima ja heameelega oma arvamust, kui eelmise teema bloki kohta.
Kõikide küsitluses toodud heategu on heategu. Kahjuks saab valida ainult ühe variandi ja mina andsin hääle Pelastetaan Koiraat RY-le. Muidugi oleks ka teised seda väärinud ja usun, et teised kandidaadid jätkavad oma tegevust olenemata hääletuse tõpptulemustest.
Ma aga valisin nimetatud variandi eelkõige seepärast, et nende varjupaikades olnud koertest ja kassidest olevat ajakirjanduse sõnul uue kodu leidnud 2650 koera ja 860 kassi. See väga ilus!
Koer. ee lehel ma annetust teinud ei ole (igatahes mitte veel), aga niipalju üritan neid siiski aidata, et just selle kampaania algatajate nõusolekul on “Aita Eesti koeri” reklaam üleval ka siin lehel. Kindlasti olete märganud!

Lisaks leidis uue peremehe omale ka koer Rocky, kes Reporteri kaamerate ees tihti olnud ja kes sattus varjupaika peale peremehe surma. Mulle see koer meeldib ja väga hinge läks mulle. Õnneks on ta nüüd loodetavalt leidnud omale toredad peremehed soomlaste juures Soomes. Edu talle!

Nüüd aga hääletama, mida saab teha  30. oktoobrini Reporter.ee online lehel ja Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel!

Jagage postitust

Kommenteeri